Lakování „komaxit“

Co je to práškové lakování (komaxit)?

Práškové lakování (neboli komaxit) je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Práškové lakování je metoda, která zajišťuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami. Práškové lakování, případně komaxit, je proces nanesení práškového laku a jeho vytvrzení při 150 - 200°C. Výhodou práškového lakování je, že se jedná o ekologickou metodu, nedochází tak k znečišťování životního prostředí. 

Prášková barva komaxit cena

Cena práškového lakování se stanovuje podle mnoha faktorů a stanovuje se individuálně.

Práškové lakování (komaxit) od profesionálů

Jsme spolehlivým dodavatelem práškového lakování (komaxit) vašich výrobků. Práškovým lakováním se zabýváme od roku 1991. Nabízíme kvalitu, velkou kapacitu, rychlost dodávek a vysokou technickou úroveň.

Komaxit Q&A

Co je to komaxit a jak se používá v práškovém lakování?
Komaxit, jiným názvem práškové lakování, je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Tento proces zahrnuje nanesení práškového laku na kovový povrch a jeho následné vytvrzení při teplotách mezi 150 a 200°C. Výsledkem je odolná a esteticky kvalitní povrchová úprava.

Jaké jsou hlavní výhody komaxitového práškového lakování?
Práškové lakování nabízí několik výhod, včetně ekologičnosti, protože nedochází k znečišťování životního prostředí. Dále poskytuje vysokou odolnost povrchu, širokou škálu barev a možnost rychlé výměny odstínů v lakovacím centru.

Jaké typy zakázek lze realizovat pomocí komaxitového práškového lakování?
Komaxitové práškové lakování umožňuje zpracování širokého spektra zakázek, včetně ručního lakování kusových a malých zakázek, lakování velkorozměrných dílů do hmotnosti 1500 kg, a automatického lakování s programovaným pohybem pistolí.

Jaká je cena komaxitového práškového lakování?
Cena práškového lakování se stanovuje individuálně podle mnoha faktorů, jako je velikost a složitost dílu, požadovaná tloušťka vrstvy a specifické požadavky na barvu a povrchovou úpravu. Doporučuje se konzultace s dodavatelem pro přesnou kalkulaci.

Jaké speciální práce nabízí komaxitové práškové lakování?
Mezi speciální práce, které lze realizovat pomocí komaxitu, patří dvoubarevné lakování, krytí závitů a ploch, tmelení výrobků, a vícevrstvé práškové lakování (duplex) pro korozně namáhané dílce. Tyto služby zajišťují vysokou kvalitu a dlouhou životnost povrchových úprav.

Proč si vybrat práškové lakování od profesionálů?
Výběr práškového lakování od profesionálů zajišťuje kvalitní a spolehlivé provedení povrchové úpravy. Profesionální firmy mají zkušenosti, moderní vybavení a nabízí vysokou technickou úroveň služeb. Naše firma se práškovým lakováním zabývá od roku 1991 a garantujeme kvalitu, rychlost dodávek a velkou kapacitu zpracování.

Technologie práškového lakování

Tryskání

Pro exteriérové konstrukce je zcela nutné provést otryskání dílů. Pro interiér není tryskání vždy nutné, ale je vhodné. Díky tryskání se zvýší odolnost proti mechanickému poškození (viz. zábradlí, zárubně, rámy strojů apod.)

Více informací
Předúprava

Předúprava zajištuje propojení vrstvy práškového laku s kovovým podkladem dílce. Veškeré námi lakované výrobky jsou postřikem odmaštěny a fosfátovány ve 3 až 6 technologických krocích dle různého užití výrobku (interiér, exterier, vlhké prostředí přímořské prostředí) a dle různých materiály.

Více informací
Práškové lakování

Práškové lakování (neboli komaxit) je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Práškové lakování je metoda, která zajišťuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami. Práškové lakování případně komaxit je proces nanesení práškového laku a jeho vytvrzení při 160 - 200°C. Výhodou práškového lakování je, že se jedná o ekologickou metodu, nedochází tak k znečišťování životního prostředí. 

Více informací

Poptávkový formulář

osoba