Tryskání balotinou je ideální pro nerezové i hliníkové díly

Dokonalý lak vyžaduje dokonalou přípravu. Jako certifikovaná prášková lakovna s kompletním servisem o tom víme své. Vaše kovové konstrukce proto před lakováním precizně vyčistíme.

Každý povrch ovšem potřebuje jiný přístup.

Pro nerezové a hliníkové díly vždy doporučujeme metodu tryskání balotinou. Drobné částečky balotiny ze skleněných mikrokuliček stříkáme pod vysokým tlakem na povrch kovu. Výsledkem je čistý, rovnoměrně zdrsněný povrch, na nějž komaxitový nástřik perfektně přilne.


Tryskání balotinou je tedy povrchová úprava, která využívá tlakový proud malých ocelových nebo železných kuliček, známých jako balotiny. Tento proces se často využívá k odstranění nečistot z různých materiálů, včetně kovů, betonu nebo kamene. Při tryskání balotinou se balotiny vstřikují na povrch materiálu pomocí stlačeného vzduchu či jiného plynu, čímž mechanicky odstraňují nežádoucí vrstvy nebo nečistoty. Tento postup je efektivní pro odstraňování rezivění, starého nátěru a jiných povrchových vad, a proto je často používán v průmyslových a stavebních aplikacích pro přípravu povrchu před dalšími úpravami. Tryskání balotinou může také zlepšit adhezi nového nátěru nebo povlaku na povrch materiálu.

Mimořádně účinná je při:

My balotinu používáme ve všech případech, kdy by drsnější abrazivní materiály mohly poškodit podklad, a zároveň kdy jsou nároky na kvalitu práškového laku nekompromisní, např. ve strojírenství, automobilovém a leteckém průmyslu.

Naopak při tryskání velkých nečistot, jako jsou silné nánosy původní barvy, kusy rzi nebo při počátečním hrubém opracování, volíme rychlejší a efektivnější tryskání ocelovou drtí nebo ocelovými kuličkami.

Jaké jsou největší výhody tryskání balotinou?

K opracování povrchů před práškovým lakováním se dnes používají také jiné metody, zejména broušení nebo chemické čištění. Tryskání balotinou má však oproti nim řadu nesporných výhod.

5 největších výhod tryskání balotinou:

V práškovém lakování jsme skuteční profíci. Hlídáme si každý krok a ručíme za něj. Vaše kovové konstrukce, nadrozměrné dílce i drobné kusy na konci procesu kontrolujeme a expedujeme, teprve když jsou perfektní.

Technologie práškového lakování

Tryskání

Pro exteriérové konstrukce je zcela nutné provést otryskání dílů. Pro interiér není tryskání vždy nutné, ale je vhodné. Díky tryskání se zvýší odolnost proti mechanickému poškození (viz. zábradlí, zárubně, rámy strojů apod.)

Více informací
Předúprava

Předúprava zajištuje propojení vrstvy práškového laku s kovovým podkladem dílce. Veškeré námi lakované výrobky jsou postřikem odmaštěny a fosfátovány ve 3 až 6 technologických krocích dle různého užití výrobku (interiér, exterier, vlhké prostředí přímořské prostředí) a dle různých materiály.

Více informací
Práškové lakování

Práškové lakování (neboli komaxit) je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Práškové lakování je metoda, která zajišťuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami. Práškové lakování případně komaxit je proces nanesení práškového laku a jeho vytvrzení při 160 - 200°C. Výhodou práškového lakování je, že se jedná o ekologickou metodu, nedochází tak k znečišťování životního prostředí. 

Více informací

Poptávkový formulář

osoba